Διέλυσε τη Σεβίλλη η Ρεάλ! (video)

0
Παιχνιδάκι στα χέρια της Ρεάλ Μαδρίτης έγινε η Σεβίλλη!

Οι Μαδριλένοι δεν έδειξαν κανένα έλεος και σκοράροντας πέντε φορές στο πρώτο ημίχρονο(!), διέλυσαν τους Ανδαλουσιάνους με το εμφατικό 5-0 για την 15η αγωνιστική της La Liga....

Κάπως έτσι, η ομάδα του Ζιντάν ανέβηκε στους 31 βαθμούς και στη δεύτερη θέση, ούσα στο -5 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα που αγωνίζεται αύριο. Από την άλλη, οι ηττημένοι έμειναν στους 28 και εκτός τετράδας.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο Κριστιάνο Ρονάλντο… παρουσίασε στους περίπου 80.000 φίλους της βασίλισσας στο «Μπερναμπέου» τις πέντε «Χρυσές Μπάλες» του. Και στη συνέχεια ξεκίνησε το πάρτι από τους γηπεδούχους. Μόλις στο 3’ ο Νάτσο άνοιξε το σκορ, ο CR7 πήρε τη σκυτάλη βρίσκοντας δίχτυα δις (στο 23’ και στο 31’ με πέναλτι), ο Κρόος είδε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ λίγα λεπτά αργότερα, ενώ το… κερασάκι στη τούρτα μπήκε από τον νεαρό Χακίμι (δεξί μπακ αντί του τιμωρημένου Καρβαχάλ) στο 42’. Ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση, να παρατούν εντελώς το ματς και τη Ρεάλ να κατεβάζει αναμενόμενα ταχύτητα, αν και θα μπορούσε να διευρύνει κι άλλο το προβάδισμά της, αν ο Μπενζεμά δεν είχε σημαδέψει δοκάρι στο 67’…